רוצה להרגיש טוב יותר?

אפשר לדבר איתנו 03-6919961 או למלא את הטופס ונחזור אליך

  מבוא

  נגמר לנו הזמן. היום, רבים מרגישים שהם פשוט טובעים. עבודה, משפחה, קריירה, לימודים וחברים: הכל מתערבב ואנחנו בתחושה מתמשכת של "לא מספיקים". אנחנו לחוצים, מודאגים וסובלים.
  אנו מאמינים כי לאדם מגוון כישורים ופוטנציאלים אותם הוא שואף לפתח ולממש באופן מוצלח ומתוך חדווה ושמחת חיים. לעיתים בעיות ביולוגיות, נסיבות החיים, בעיות ביחסים בינאישיים או בעיות אישיות חוסמות או מצמצמות את האפשרות להגשים את מלא היכולות ולהנות מההישגים ומהחיים.

  שיטת רזולוציה טוענת שהבעיות בהן אנו נתקלים לא נגרמות רק כי "אתם לחוצים בעבודה" או רק כי "יש מחלה שגורמת להרגשה שלך". אנו מתייחסים לאדם מצד אחד, ולבעיות שהוא מציג כמשהו מורכב ולכן כשאנו באים להציע פתרונות אנו מתייחסים לכל אחד ממרכיבי הבעיה בנפרד, ולכולם ביחד. כמו שאנו מסתכלים על תמונה מזוויות שונות ויכולים לראות מכל זווית פרטים אחרים, כך אנו בשיטת רזולוציה מסתכלים על תופעות כמו – הרגשה של חוסר מיצוי, תחושה של חוסר ערך או בושה ואשמה; תסכול כעס ורוגז; דכדוך וחוסר תקווה; חרדה, חשש, מתח ואי-שקט; דאגה ומוטרדות ועוד.
  בכל שלב של השיטה אנו משנים רזולוציה וממקדים את הפוקוס בזווית אחרת של הבעיה שבה אנו מטפלים ובצורה זו מגיעים לפתרון שלם יותר, בריא יותר וארוך טווח.

  מהו פוקוס?

  בשיטת רזולוציה ישנם ארבעה פוקוסים של פעילות בהם אנו מתמקדים. פוקוסים אלו מחולקים לפי ארבעת הסוגים העיקריים של גורמי בעיות שבהם אנו נתקלים בחיי היומיום, ושיטת רזולוציה מציעה פתרון משולב אשר מתייחס לארבעת הפוקוסים הללו.
  פוקוס ביולוגי המתייחס למגוון הבעיות הגופניות שיכולות להשפיע על מצבנו הנפשי, ולמצבים הנפשיים המשפיעים על התפקודים הגופניים שלנו. מבעיות של בלוטת התריס ועד מחלת הדכאון, מהפרעות קצב ועד הפרעת חרדה. הפוקוס הביולוגי גם מתייחס לבעיות הגופניות המוחמרות בשל מצבנו הנפשי, כמו יתר לחץ דם, סכרת, כאבי ראש, בעיות עיכול, בעיית משקל וכד'. [המשך]

  פוקוס פסיכולוגי המתייחס להבטים שונים של אישיות האדם ולהשפעה שלהם על התנהגותו ועל התחושות שלו. המאבק של כל אחד מאיתנו בין תלות לעצמאות, בין פאסיביות לאקטיביות, תחושת הערך העצמי שלנו ויכולתנו להתמודד עם שינויים באים לידי ביטוי יומיום במעשים שלנו, במחשבות שלנו ובתחושות שלנו. גם התנהגות לעיתים גורמת להופעת מחשבות ומשפיעה על התחושות שלנו. זיהוי המקור או הסוגיה המרכזית, האופיינית לאדם, מסייע לו להבין ביתר בהירות את מקור המצוקות שלו והתגובות האופייניות לו המשפיעות על התהלותו ואיכות חייו. [המשך]

  פוקוס סביבתי מחבר בין האדם לבין הסביבה שלו. האדם לא פועל באופן מנותק מסביבתו, והסביבה משפיעה על התנהגות האדם. ניתן לזהות מוקדי השפעה סביבתיים אשר משפיעים באופן ישיר ועקיף על מצבו הנפשי ותפקודו של אדם. בן הזוג, המשפחה הקרובה, מקום הלימודים וסביבת העבודה יכולים לגרום למצוקה או לשיפור במצבו של האדם. הטיפול מתייחס באופן ישיר להשפעות הסביבתיות, ומציע פתרונות והתערבויות בתחום זה. [המשך]

  פוקוס ניהולי מקשר בין התחושות שלנו לבין הדרך שבה אנו מנהלים את החיים שלנו ואת המציאות סביבנו. איך אנחנו מנהלים את הזמן שלנו בעבודה ובחיי המשפחה, במה אנחנו משקיעים את תשומת הלב שלנו ואיך אנחנו משלבים בין כל הדברים שאנחנו רוצים וצריכים לעשות.[המשך]

  מהי הרזולוציה הנכונה?

  בשיטת רזולוציה אנחנו לא עובדים רק על פוקוס אחד או רק על כמה פוקוסים במקביל. אנחנו גם משנים רזולוציה מדי פעם. לפעמים צריך להתעמק בפרט קטן של פוקוס אחד. לפעמים עדיף להסתכל על התמונה הכוללת. בשיטת רזולוציה אנחנו בודקים מדי פעם ובאופן שיטתי את חדות התמונה ואת המטרות שעליהן הפוקוס והדגש הטיפולי באותו שלב, על מנת לאפשר התקדמות רציפה של הטיפול. יש לזכור שבכל רזולוציה אפשר להבחין במכשולים שונים שמפריעים לנו להתפתח, להשתנות ולהגיע לשינוי אמיתי, מהותי וארוך טווח.

  איך עובדים על כל הרזולוציות?

  צוות המומחים של שיטת רזולוציה מנוסה במגוון של שיטות טיפול. הנסיון הרב תחומי של צוות המומחים שלנו מאפשר עבודה במקביל על פוקוסים שונים וברזולוציות טיפול משתנות, ובצורה זו אנחנו יכולים לבנות לכל אדם תוכנית התערבות מותאמת באופן אישי. בכל פרק טיפולי אנו מחליטים, בשיתוף עם הפונה על הפוקוס ומתמקדים בו. שיטת רזולוציה מאפשרת בניית מסגרת טיפול מודולרית ומתקדמת המבוססת על המחקר העדכני ביותר.