רוצה להרגיש טוב יותר?

אפשר לדבר איתנו 03-6919961 או למלא את הטופס ונחזור אליך

  פוקוס סביבתי

  מחבר בין האדם לבין הסביבה שלו. האדם לא פועל באופן מנותק מסביבתו, והסביבה משפיעה על התנהגות האדם. ניתן לזהות מוקדי השפעה סביבתיים אשר משפיעים באופן ישיר ועקיף על מצבו הנפשי של אדם. בן הזוג, המשפחה הקרובה, מקום הלימודים וסביבת העבודה יכולים לגרום למצוקה או לשיפור במצבו של האדם. הטיפול מתייחס באופן ישיר להשפעות הסביבתיות, ומציע פתרונות והתערבויות בתחום זה.

  ייעוץ זוגי ומשפחתי

  המשפחה הנוכחית ומשפחת המקור או המשפחה שנבנתה בבגרות היא חלק משמעותי ביותר בעולמו של האדם, משפיעה עליו ומושפעת ממנו.

  בשיטת רזולוציה, בנוסף על התמקדות בכוחות הפנימיים של האדם, אנו מביאים בחשבון את חשיבותה של המסגרת המשפחתית והתהליכים בה. רואים את הפרט כחלק ממערכת שלמה המתמקדים גם בהכנסת שינויים ביחסי הגומלין שבין בני המשפחה.

  בהתאם לקלאסיקה של הגישה המערכתית, הפוקוס הסביבתי מתמקד בנושאים הבאים:

  • חוקי הקירבה או המרחק, במשפחה: מי קרוב למי ומה אופי הקרבה? אלו בריתות וקואליציות , גלויות וסמויות מתקיימות במערכת המשפחתית? באיזה מידה יש לאדם חופש ומרחב מחיה להיות מה שהוא ולעסוק בענייניו מצד אחד ותחושת שייכות התחשבות ושיתוף מצד שני? איך מתנהלת התקשורת בין בני המשפחה? – האם התקשורת יעילה? האם מלווה באמפתיה והבנה הדדית? מה מידת הבקורתיות והתוקפנות?
  • גבולות המשפחה: אותם חוקים, גלויים וסמויים, המתארים את מערכת היחסים הקשורה להשתייכות האדם למסגרת המשפחתית, ההתאמות ואי ההתאמות בין הפרט לגבולות המשפחה מהם הערכים, נורמות ומידת תחושת נוחות כללית.
  • חלוקת הכוח והסמכות, בין בני המשפחה: מי מקבל החלטות , באיזה אופן, כיצד אוכפים החלטות, אלו תפקידים ממלאים חברי המשפחה השונים ועד כמה ניתן להחליף או לשנות תפקידים.
  • איך המשפחה מתארגנת במצבי מתח ומשבר? מה מידת הגמישות, יכולת הסתגלות ויכולת התאמה לדרישות החדשות של המצב? היכולת לשנות את גבולות המערכת, התפקידים, הקירבה והתמיכה וכן היכולת לאפשר עצמאות ופרטיות שהם תנאים הכרחיים לעמידותה ולחוסנה של המערכת המשפחתית.

  כחלק מהפוקוס הסביבתי תתבצע גם הגדלת רזולוציה על הזוגיות.
  הלו"ז הצפוף, החיים האינטנסיביים והמוטיבציה להצליח בקריירה לעיתים פוגעים בזמינות הרגשית לחפש ולמצוא בן/בת זוג להשקיע ולהנות מהזוגיות. אפילו "האפשרויות הבלתי מוגבלות" להכרות באינטרנט והאופציה הרווחת למפגשים חפוזים וחד-פעמיים, לא מספקים את הצורך האנושי לקשר קבוע שיעניק אהבה ובטחון.

  ברזולוציה יסייעו לך לפנות את הזמן הממשי והרגשי למציאת בן/בת זוג, לזהות את הצרכים שלך לזהות את התכונות והיכולות שמעכבות/מסייעות במציאת זוגיות ושמירה עליה.
  בעיות בזוגיות הן בלתי נמנעות. ב"רזלוציה" ניתן לעבוד על שיפור איכות היחסים הזוגיים באמצעות: טיפול בכשלים בתקשורת, טיפול במחלוקות וקונפליקטים זוגיים, בחוסר סימטריה בצרכי הביחד והלחוד, טיפול במשברי בגידה, במעבר מזוגיות להורות, במו"מ סביב חלוקת תפקידים, טיפול בקשיים באינטימיות, התמודדות עם מצבי פרידה וגירושין ובעיקר מניעתם.
  הייעוץ שם דגש מיוחד על תהליך קצר מועד, ממוקד שינוי ומכוון מטרה.

  עולם הלימודים והעבודה:

  הפוקוס הסביבתי של רזולוציה מביא בחשבון את האפשרות שחלק גדול מקשיי המטופל קשורים לסביבה ה"חוץ משפחתית" שלו, ובחלוקת המשאבים בין המשפחה והזוגיות לבין הלימודים, פיתוח הקריירה והעבודה.

  רזולוציית הלימודים: אנו מבלים את השנים המשמעותיות שלנו בתוך מסגרות חינוכיות/לימודיות מסגרות אלו משפיעות על תהליך ההתפתחות המקצועי והאישי, מעצבות את הזהות שלנו ואת הערך העצמי. ברזולוציה מטפלים בעלי רקע מעמיק בתחום החינוכי, אשר יסייעו בהתמודדות עם המפגש עם מסגרות לימודים גבוהות.

  רזולוציית העבודה: אחד השינויים הבולטים במאה העשרים ואחת, הוא תהליך זוחל של השתלטות העבודה על הזמן הפנוי. מדובר על טשטוש גבולות בין זמני העבודה לזמני הפנאי והמשפחה. אין ספק לכן שחלק גדול מקשייו של אדם יהיו קשורים ליכולתו להתמודד עם דרישות העבודה המודרנית. רזולוציה מתמחה בהבנת סגנון העבודה המודרני, בדרישות הגבוהות לעמידה ביעדים, בשאיפה למצויינות ובמרכזייות של מקום העבודה והיחסים בה בבנית הערך העצמי. ברזולוציה מכירים היטב את התרבות הארגונית העכשווית ומסייעים במציאת דרכים להצלחה בקריירה יחד עם שמירה מפני "השאבות יתר" לעולם העבודה.
  אנו שמים דגש מיוחד על נושאים כמו: ניהול זמן, חלוקת קשב, תקשורת אסרטיבית ועניינית עם ממונים ועמיתים, חרדה מפני קהל בעת פרזנטציות, חרדת טיסה ומתח בכלל, הרגשה של דכדוך, חוסר מיצוי וחוסר אנרגיה בעבודה.

  ברזולוציה ינתן מידע, תמיכה, סיוע לאדם לקבל אחריות על התהליכים הרגשיים שהוא עובר, ילמדו כישורי תקשורת, התמודדות ופתרון בעיות, ינתן סיוע ברכישה של תחושת שליטה וניהול של החיים, חיזוק ההערכה העצמית ובניית הכוחות הדרושים לצמיחה אישית זוגית ומשפחתית.

  הפוקוס הסביבתי שלנו מתבצע במשולב עם מומחיות בניהול זמן וניהול משאבים אישיים, להשגת פתרון ארוך טווח ויציב יותר, ולחיים בריאים יותר.

  עוד מידע על הפוקוסים בשיטת רזולוציה: פוקוס ביולוגיפוקוס פסיכולוגיפוקוס ניהולי.