רוצה להרגיש טוב יותר?

אפשר לדבר איתנו 03-6919961 או למלא את הטופס ונחזור אליך

  להתמקד בגוף

  הפוקוס הביולוגי של שיטת רזולוציה, נוצר מהבנה כי הקשר ההדוק בין גוף ונפש מתבטא לעיתים בזמן משבר (גופני או נפשי) שעובר אדם.

  הקו המפריד שהיה קיים בין בעיות גופניות לבין קשיים בתחום הנפשי היטשטש בשנים האחרונות באופן ניכר. למצבים נפשיים רבים אותרו סימנים גופניים (שינויים הו רמונליים, שינויים מבניים במוח, שינויים בדרכי ההתבטאות של רצפטורים מוחיים וכדומה), ולעומת זאת, למחלות גופניות יש לא פעם תסמינים נפשיים.

  מסיבה זו, כחלק מהאבחון והטיפול בשיטת רזולוציה, אחד הרופאים יעריך האם קיים קשר שכזה, והאם יש צורך בהתערבות ביולוגית (תרופתית או אחרת) שתוכל לסייע בשינוי הנדרש. בגלל הקשר ההדוק בין המטפלים שלנו, גם אם יתעורר צורך במהלך הטיפול לפנות לרופא ניתן יהיה לעשות זאת במקביל ובמשולב עם מסלול הטיפול רזולוציה. אנו יודעים כי שילוב בין טיפול פסיכולוגי לטיפול ביולוגי יכול לקצר את זמן המשבר, ולסייע במניעת חזרתו בעתיד.

  הטיפול הביולוגי

  השלב הראשון באבחון הביולוגי הוא הערכה של מצבו הגופני והנפשי של המטופל. הוא כולל ראיון מקיף שמטרתו זיהוי תסמינים התנהגותיים, הכרת אישיותו, התנהגותו ותפקודו היומיומי, ההיסטוריה הרפואית והנפשית שלו ויחסיו עם הסביבה. בחלק מהמקרים מופנה המטופל לבדיקות רפואיות כגון בדיקות דם או סי.טי. שמטרתן שלילת בעיות רפואיות ונוירולוגיות המשליכות על מצב נפשי. על סמך זיהויה של הבעיה מחליט הרופא על הטיפול המומלץ – תרופתי, פסיכולוגי או אחר.

  רוב הטיפולים הביולוגים מתבצעים במתכונת של מפגשים תקופתיים, בדומה לטיפול בכל מחלה אצל רופא מומחה. המטופל מגיע לפגישות קבועות מראש עם הרופא בהן מתבצעת הערכה של מצבו. תדירות הפגישות יכולה להיות אחת למספר ימים עד לאחת למספר חודשים, בהתאם לסוג הבעיה והשלב בו היא נמצאת. לרוב, בתחילת הטיפול תדירות המפגשים גבוהה וככל שמצבו של המטופל מתייצב התדירות יורדת. אצל מטופלים רבים שמצבם יציב ומאוזן הפגישות מתבצעות לעתים רחוקות מאוד.

  עוד מידע על הפוקוסים בשיטת רזולוציה: פוקוס פסיכולוגיפוקוס סביבתי,פוקוס ניהולי.