רוצה להרגיש טוב יותר?

אפשר לדבר איתנו 03-6919961 או למלא את הטופס ונחזור אליך

  אנו נשאבים לתוך עולם של עשיה מספקת מלאת אדרנלין ובקלות רבה מוצאים את עצמנו עסוקים כל הזמן בדברים חשובים, רצים לעבודה ומבלים עם המשפחה בטיולים ובארגון ימי הולדת ושוב חוזרים לשבוע כדי לתכנן איזו חופשה קצרה בחו"ל כדי לחזור ולבצע את כל המטלות שהצטברו בזמן שהיינו בחופשה.

  מתיש. הנה כמה סימנים לכך שאתם שחוקים.

  הכל מעצבן אתכם
  הקול של הילדים שמשחקים בחדר השני, הרעש של המזגן, הצלצול של הטלפון של השותפים לאופן ספייס, המיילים של המנהלת, המשימה שקיבלתם בישיבה היום בבוקר. כשכל דבר מרגיז אתכם במידה לא פורפורציונלית, סימן שאתם צריכים זמן לעצמכם.

  אתם מדברים לפני שאתם חושבים
  כשכבר התחלתם לדבר זה כבר מאוחר מדי לחשוב על מה שתאמרו. אם אתם מרגישים שחוקים הסיכוי שתפלטו דברים שתצטערו עליהם, ותגידו דברים שלא מאפיינים אתכם בצורה תוקפנית. אם אתם מוצאים את עצמכם שוב ושוב מתנצלים על דברים שאמרתם או על סגנון הדברים, סימן שלא פיניתם לעצמכם מספיק זמן לנוח ולהתארגן מחדש.

  אתם דואגים יותר מדי
  אין ספק שיש הרבה סיבות לדאוג בעולם סביבנו. מפיגועים ועד המצב הכלכלי. אבל כשאתם מתחילים לדאוג בגלל כל דבר קטן, זה כבר לא נורמלי. אם אתם דואגים כל הזמן, בגלל כל דבר קטן, יתכן שזה משהו אחר לגמרי כמו הפרעת חרדה מוכללת, אבל גם אולי זה פשוט שאתם לא מצליחים להתמודד בצורה טובה עם הלחץ שאתם מתמודדים איתו. יכול להיות שאתם פשוט שחוקים מכל הדברים שאתם צריכים לעשות. זה עוד סימן לכך שכדאי שתטפלו קצת בעצמכם ולא רק בשאר העולם.

  אתם כל הזמן עייפים
  כשאתם ישנים מספיק שעות אבל עדיין מרגישים עייפים, יש כאן משהו שכדאי לשים לו לב. אתם רואים את רשימת המטלות מתארכת ועדיין לא מצליחים להבין איך תשלימו את כל המשימות. התחושה הזו היא תשישות ואין פלא שאין לכם אנרגיה להתמודד. הפתרון הפשוט הוא לעשות משהו אחר כמו לקרוא ספר, ללכת לשתות קפה או לאכול עם חברים, לצאת להליכה על חוף הים.

  אתם לא נהנים יותר
  אם אתם מרגישים שאתם לא נהנים ממה שאתם עושים כמו פעם, שהאתגרים לא מעניינים יותר, שההתרחשויות לא גורמות לכם להגביר את קצב הלב, אולי סימן שכדאי להאט את הקצב. ברגע שתפסיקו לנסות לעשות כל כך הרבה דברים בבת אחת ולהספיק את כל המטלות שאתם מדמיינים שאתם חייבים לסיים ממש עכשיו, תגלו שהחיים הופכים לפחות מעייפים. החיים הם לא מטלה נוספת, ואם תתיחסו אליהם כמטלה, גם לא תוכלו להרגיש טוב.

  הכל קורה מהר
  אם אתם לא מספיקים לעשות שום דבר, אתם לא מספיקים להשלים את המטלות ואתם מסיימים את היום עם תחושה שלא עשיתם כלום ולא נרדמים מפחד שפספסתם משהו, סימן שאתם שוחקים את עצמכם מהר מדי. אם את לא יכולים להוריד את הרגל מדוושת הגאז, אפילו אם המשימה חשובה מאד, אז אתם תמצאו את עצמכם בתוך זמן קצר בלי דלק במיכל.

  אם יש יותר מדי משימות שמתנגשות, והציפיות מכם רק הולכות ועולות בזמן שאתם מרגישים שאתם יורדים ונגמרים, זו מהות השחיקה. שחיקה משמעותה לחץ וסטרס, ואלו בתורם גורמים למצוקה נוספת. אם אלו קורים לכם, הגיע הזמן לארגן מחדש את סדר העדיפויות.