רוצה להרגיש טוב יותר?

אפשר לדבר איתנו 03-6919961 או למלא את הטופס ונחזור אליך

  התמודדות עם טיפולי פוריות

  אי פריון מוגדר בספרות המקצועית כחוסר יכולת להרות לאחר שנה של ניסיונות להכנס להריון ושכיחות התופעה של בעיות פוריות בקרב זוגות נשואים בגיל הפריון היא כ – 15%. בעשורים האחרונים חלה עליה בשכיחות התופעה של בעיות פוריות, המיוחסת לסיבות הקשורות לחיים המודרניים. הנסיון שלנו והמחקרים מראים כי השפעתו הרגשית של אי הפריון ושל ההתערבות הרפואית שהוא מצריך, יכולה להיות זהה לזו של מחלה כרונית.

  נשים העוברות טיפולי פוריות מדווחות על טלטלות רגשיות כגון ייאוש ואכזבה למול תקווה וציפייה; פגיעה בהערכה העצמית ובדימוי הגוף; תחושות אשמה; מתח וחרדה; בידוד; תחושת איום על עתיד היחסים הזוגיים. מתוך כך, בתקופה זו קיים צורך, בליווי רגשי מקצועי

  אם תהליך הטיפול בפוריות שלך מלווה בעצב מתח, הרגשה של אובדן שליטה על גופך, מרכז רזולוציה מציע תהליך קצר של הערכה והחלטה על הפוקוס הטיפולי. הטיפול הוא פרטני או קבוצתי בהתאם למקרה

  עוד מידעתסמונת קדם וסתיתהתמודדות עם טיפולי פוריותהתמודדות עם אבדן הריוןשינויים במהלך ההריון ולאחר הלידה.

  מתי יש מקום לפנות ליעוץ מקצועי?

  אם את סובלת מתסמינים אלה , והדבר פוגע בתפקוד שלך, בזוגיות, ביחסים עם הילדים, ביחסים עם העמיתים לעבודה (כולל העדרות מהעבודה), מומלץ לפנות לטיפול.

  איך מתבצע הטיפול?

  פגישת קבלה: עם הפונים תתואם באימייל או טלפונית פגישת הכרה ואבחון. לפגישה מומלץ להביא מסמכים רפואיים רלוונטים אם יש כאלו.

  תהליך הערכה: הערכה ראשונית תעשה באמצעות שיחה עם אחד או שניים מאנשי הצוות. במידה ושיחה אחת לא תספיק, יתואמו עם הפונה מפגשי הערכה נוספים. במידה ויתעוררו שאלות אבחנתיות, יקבע עם המטופל פגישות פנים אל פנים או שיופנה להערכות נוספות על פי הצורך.

  התאמת טיפול: לאחר הערכה ראשונית, יוסברו ויתואמו עם הפונה האפשריות הטיפוליות השונות, על פי מודל רזולוציה. הפוקוס הטיפולי ייקבע על פי מוקדי הטיפול שיוחלט עליהם.

  הטיפול הפרטני:

  פוקוס ביולוגי – תרופתי
  פוקוס פסיכולוגי – השבת הרגשת השליטה על הגוף (ביו-פידבק),
  פוקוס סביבתי – טיפול בבעיות הבינאישיות הנלוות לתופעה, יעוץ זוגי והדרכה בהורות
  פוקוס ניהולי – עזרה בהתנהלות היומיומית וההשפעות של טיפולי הפוריות על התפקוד בבית, במשפחה ובעבודה.

  הטיפול הקבוצתי:
  הקבוצה תתן לך לגיטימציה וכוח, בקבוצה תלמדי תוך התנסות עם חברות קבוצה שונות, בקבוצה תתרגלי מתן פידבק וקבלת פידבק, בקבוצה תוכלי לקבל עוד נקודות מבט וגם להתכוון למטרה.
  תתנסי בטכניקות גופנפש. הרפייה, דמיון מודרך, נשימות. לצד כלים קוגניטיביים-התנהגותיים כמו: אסרטיביות, ניהול כעסים, פתרון בעיות ועוד. הקבוצה מונחית ע”י 2 נשות מקצוע מתחומים טיפוליים שונים, בעלות נסיון עשיר.

  עוד מידעתסמונת קדם וסתיתהתמודדות עם טיפולי פוריותהתמודדות עם אבדן הריוןשינויים במהלך ההריון ולאחר הלידה.