רוצה להרגיש טוב יותר?

אפשר לדבר איתנו 03-6919961 או למלא את הטופס ונחזור אליך

  בלי להקשיב אי אפשר לעשות מספיק…

  נתחיל בקצת ענייני קשב וריכוז. יש לידכם מכשיר סלולרי פתוח? כמה חלונות פתוחים במחשב שלכם? אתם מעדכנים את הפייסבוק או מקבלים הודעות בצ’אט בזמן שאתם גולשים? אתם מנסים לעשות המון דברים בבת אחת בלי להיות ממש מרוכזים?

  חלק גדול מהאנשים בעידן המודרני מתקשים לנהל את החיים שלהם. חוסר יכולת להתמיד בפעולה אחת עד סופה, חוסר מיצוי של הפוטנציאל, קושי לסיים עבודה, קשיים בלימודים, בעיות שיחסים עם בני זוג בגלל שכחנות. כדי להצליח להיות בשליטה אנחנו מותחים את קצה תשומת הלב שלנו למקסימום, משקיעים בזה אנרגיה רבה, רק כדי שלא נפספס שום דבר. אבל חלק לא ממש מצליחים. חלק כי הם לא יודעים איך לארגן את החיים שלהם, וחלק כי הם סובלים מהפרעת קשב וריכוז.

  אם תשאלו מישהו שיש לו בעיות קשב, ילד ואפילו מבוגר הוא לא יטען שאין לו בעיה. הוא כבר יודע שיש לו הפרעת קשב. אולי הוא יקרא לזה בשמות שונים: קושי בהתארגנות, קושי בהתמדה. חוסר מוטיבציה. פזיזות. אימפולסיביות. קושי לסיים משימות. הבעיות האלו הופכות עם הזמן לדימוי עצמי נמוך, לחרדות, לדכאונות ולנטיה לקחת סיכונים מיותרים
  הפרעת קשב וריכוז היא משהו שאפשר לטפל בו ובהצלחה רבה. אל תבזבזו את הזמן שלכם. את זה הפרעת הקשב עושה.

  למי מיועדת הטיפול להפרעות קשב וריכוז

  הטיפול מיועד לאנשים שחושדים שיש להם הפרעת קשב וריכוז או לכאלו שכבר אובחנו כסובלים מהפרעת קשב.

  • מבוגרים רבים שלא אובחנו בילדות בגלל שהם היו ‘שקטים’ ולא הפריעו או שהם הסתדרו עם הקשיים שלהם בדרכים שונות
  • מבוגרים שאובחנו אבל הצליחו להתמודד עד שהם נתקלו בלימודים אקדמאים או עבודה שבה הם כבר לא יכולים לבד
  • אנשים שלא אובחנו וחושדים שיש להם בעיה של קשב וריכוז
  • אנשים שחושבים שיש להם הפרעת קשב, ואין להם הוכחות לכך.

  איך מתבצע הטיפול?

  פגישת קבלה: עם הפונים תתואם באימייל או טלפונית פגישת הכרה ואבחון. לפגישה מומלץ להביא מסמכים רפואיים רלוונטים אם יש כאלו.

  תהליך הערכה: הערכה ראשונית תעשה באמצעות שיחה פסיכיאטר בעל נסיון בטיפול בהפרעת קשב וריכוז. לעיתים יצטרף לפגישה איש צוות נוסף בעל נסיון בתחום. במקרים רבים יופנה הפונה לביצוע הערכה ממוחשבת של הפרעת קשב וריכוז. לאחר מכן תקבע פגישת סיכום בה יוחלט על תוכנית טיפולית. במידה ויתעוררו שאלות אבחנתיות, יקבע עם המטופל פגישות פנים אל פנים או שיופנה להערכות נוספות על פי הצורך.

  התאמת טיפול: לאחר הערכה ראשונית, יוסברו ויתואמו עם הפונה האפשריות הטיפוליות השונות, על פי מודל רזולוציה. הפוקוס הטיפולי ייקבע על פי מוקדי הטיפול שיוחלט עליהם. לקריאה עוד על השיטה.

  איך יתבצע הטיפול? הטיפול מתבצע בפגישות פנים אל פנים בין המטופל לבין אנשי המקצוע שמלווים אותו. לעיתים הטיפול מתלווה בעבודה ובליווי באמצעות האינטרנט.