רוצה להרגיש טוב יותר?

אפשר לדבר איתנו 03-6919961 או למלא את הטופס ונחזור אליך

  איך זה עובד?

  ראשית, על מנת להתחיל עליכם לקבל החלטה שאתם מעוניינים בשינוי. החלטה על שינוי אינה פשוטה מסיבות רבות. לפעמים אנחנו מאמינים שאנחנו יכולים לשנות לבד, לפעמים אנחנו כבר התרגלנו למצב ולפעמים השינוי מפחיד אותנו, כיוון שמדובר במשהו חדש ולא מוכר. אבל בני האדם משתנים בין אם הם רוצים או לא, גם אם הם לא מודעים לשינוי, וכדאי לפעמים לנסות להשפיע על התהליך ועל התוצאה של השינוי.

  רוב הטיפולים הניתנים ברזולוציה הם קצרי מועד, ממוקדים ומכוונים לפתרון הבעיות המשמעותיות ביותר, במטרה לעזור לאדם לעמוד באתגרים האישיים העומדים מולו. הקו המנחה אותנו הוא כבוד ורגישות לפונה אלינו, אמונה בכישורים הטבעיים שלו וביכולותו להתפתח ולהשתנות.

  שיטת רזולוציה משלבת גישה הומניסטית חיובית הרואה במרכז את האדם, צרכיו ההתפתחותיים והקיומיים בסביבה הזוגית, המשפחתית, התעסוקתית והחברתית. גישת רזולוציה שואפת לסייע לאדם לזהות ולממש את הפוטנציאל הטמון בו, ולתרום לשיפור התפקוד ואיכות החיים.

  תהליך הפנייה

  כל אדם יכול לפנות אלינו באמצעות הטלפון, או הדואר האלקטרוני.
  הפונה יוזמן לשיחת הכרות והערכה, עם אחד או שניים מאנשי הצוות. בשיחה יתבקש הפונה לתת פרטים ראשוניים על עצמו ועל מטרת פנייתו.
  לאחר הערכה ראשונית, יופנה לטיפולו של אחד מאנשי הצוות. המטפל המתאים מצוות רזולוציה יצור קשר עם הפונה לתאום פגישה ראשונה. (תוך ימים ספורים/מיידית מקרים דחופים) יוחלט במשותף לגבי הפוקוס בו יתמקד הטיפול, וייקבעו מועדי המפגשים.

  פוקוסים ורזולוציות

  בדרך כלל הקושי העיקרי בטיפול פסיכולוגי קונבנציונאלי הוא זיהוי בעיות והתמקדות בפתרונן. פעמים רבות הטיפול נמשך ונמשך ולא מגיע לסופו. ההבנה כי מקור הקשיים שלנו אינו ממוקד בפוקוס בודד, אלא נגרם משילוב של פוקוסים שונים, מאפשר למטפלים בשיטת רזולוציה לזהות את הגורמים לבעיות בצורה טובה ובהמשך להציע פתרונות טובים יותר. גם בתוך פוקוס בודד כמו בעיה ביולוגית או פסיכולוגית, השיטה מאפשרת התמודדות עם כל המוקדים של הבעיה כיוון שהיא מאפשרת שינוי רזולוציות: מהתבוננות בתמונה הכללית ועד זיהוי מוקדי בעיה זעירים. בצורה זו ניתן להתמודד עם הקשיים ולקצר את הטיפול:

  שיטת רזולוציה בנויה כך שניתן לבנות מסלול אישי עבור כל מטופל, כאשר בכל שלב של הטיפול ניתן לעבוד על פוקוס אחד או על כמה פוקוסים במקביל. כאשר מתבצעת עבודה במקביל על פוקוסים שונים, המטפלים עובדים במשותף על מנת לשפר את יכולתו של המטופל להתמיד ולהגיע לתוצאות.

  על פי תוכנית הטיפול שנקבעה בפגישת ההערכה, יקבעו מטרות ממוקדות לטיפול בעבור כל פוקוס טיפולי, והטיפול יתקיים במשך 16 פגישות. הטיפול יתוגבר בשעורי בית ובקשר עם המטפל באמצעות האינטרנט. לאחר מחצית התקופה תתקיים פגישת הערכה ומשוב. לאחר 16 פגישות תתקיים פגישת הערכה נוספת לקבלת החלטה אם יש מקום להתמקד בתחום נוסף. בתום הטיפול יערכו מס' פגישות מעקב לבחינת יציבות והמשכיות ההישגים הטיפוליים.

  שיטת רזולוציה מאמינה בשקיפות. כשאנחנו עוזרים לאדם להגדיר את הבעיה ממנה הוא סובל, הוא יוכל להתמודד איתה טוב יותר. כשאנחנו עוזרים לאדם להבין מה התהליך שעומד בפניו, הוא יכול להתארגן בצורה טובה יותר. כשאדם יודע היכן הם הכשלים בהתנהלות היומיומית שלו, הוא יכול לטפל בהם טוב יותר.

  אגב, מאחורי המילים יש אנשים בגובה העיניים. תכירו אותנו.

  המסלול האישי

  במסלול האישי מקבל המטופל תוכנית טיפולית המותאמת לצרכיו בכל המובנים. לאחר אבחון יסודי של הצוות המטפל, ולאורך כל הדרך מתנהלת תוכנית הטיפול בהתאם לקצב ההתמודדות והתקדמותו של המטופל. על מנת להשיג תוצאה מקסימלית ואורח חיים בריא יותר, הצוות של שיטת רזולוציה נשאר מתואם ומעודכן לאורך כל הדרך.
  המסלול האישי כולל:

  • פגישת אבחון וייעוץ – לבחירת המסלול המתאים.
  • פיקוח רפואי במשך הטיפול אם זוהו צרכים בפגישת האבחון. הפיקוח כולל פגישה ראשונית עם רופא/ה + פגישות למעקב רפואי במהלך הטיפול, מעקב אחר בדיקות מעבדה מתאימות, וטיפול תרופתי (אם קיימת התווייה מתאימה).
  • מפגשים פסיכולוגים אישיים – עם פסיכותרפיסט מוסמך, אחת לשבוע.
  • קואוצי'נג וניהול חיים – הנחייה לניהול זמן, ניהול תשומת לב וניהול תהליכי חיים.
  • מפגשים פסיכולוגיים זוגיים וסביבתיים.

  אופציות נוספות על פי צרכים שיזוהו במהלך הטיפול:

  • ביופידבק
  • היפנוזה

  אם יש לכם שאלה על משהו שקראתם כאן, אתם יכולים לפנות אלינו. נשמח לענות.