רוצה להרגיש טוב יותר?

אפשר לדבר איתנו 03-6919961 או למלא את הטופס ונחזור אליך

  הבידוד הפיזי והחברתי, הגבירו את תחושת הריקנות, הבדידות, הדיכדוך והמתח, הדאגות הכלכליות… אי הוודאות שליווותה אותנו לגבי מועד החזרה לחיי השגרה, כל אלה עוררו את הרצון לברוח מהמצב ולהתמלא בחוויות אחרות מטשטשות או מרגשות. בנוסף ההתקדמות בטכנולוגיה ובמדיה החברתית אפשרו גישה נוחה ופשוטה לתוכן מיני, לאתרי קניות, למשלוח חומרים. הבידוד גם אפשר לבצע דברים אלה בפרטיות הרחק מעינם של החברים והקרובים. תנאים אלה עודדו התפתחות התנהגויות שונות של התמכרות.

  אם התמכרת למין ופתחת התנהגות מינית כפייתיית, היציאה ההדרגתית מהסגר והחזרה לשגרה היא הזמן הנכון לטפל בעניין ולהתכונן לחיים שאחרי הקורונה.

  מהי התנהגות מינית כפייתית או התמכרות למין?

  התנהגות מינית יכולה לכלול מגוון חוויות מיניות מהנות: אוננות, סייברסקס, ריבוי פרטנרים מיניים, שימוש בפורנוגרפיה וכד'. כאשר ההתנהגויות המיניות המהנות האלה הופכות למרכזיות בחייך, קשה לך לשלוט בהן, והן מפריעות או מזיקות לבריאותך, לקריירה, לזוגיות או לבריאותך ובריאות אחרים, ניתן להגדירן כהתנהגות מינית כפייתית.

  התנהגות מינית כפייתית לא מטופלת עלולה לגרום נזק ולפגוע בהערכה העצמית, במערכות יחסים, בקריירה, ובבריאות שלך ושל הסובבים. יחד עם זאת,  בטיפול מקצועי או בעזרה עצמית, אתה יכול ללמוד לנהל ולשלוט בהתנהגות המינית הכפייתית.

  מה הסימנים לכך שאתה מתמודד עם התנהגות מינית כפייתית?

  • כשאתה מוצא את עצמך משתמש בהתנהגות המינית הזאת כבריחה מבעיות אחרות כמו הרגשת ריקנות, בדידות, מתח וחרדה או דיכאון.
  • כשיש לך פנטזיות מיניות חוזרות ועוצמתיות, דחפים והתנהגויות שגוזלים ממך הרבה זמן ואתה מרגיש שזה לא בשליטה שלך.
  • כשאתה מרגיש דחף לעשות התנהגויות מיניות מסוימות, וחש הקלה ושחרור לאחר מכן, אבל גם מרגיש חרטה ואשמה.
  • אם ניסית לשלוט או להפחית את הפנטזיות הדחפים או ההתנהגויות המיניים ולא הצלחת.
  • כאשר אתה ממשיך לעסוק בהתנהגויות המיניות למרות ההשלכות החמורות האפשריות, כמו למשל להדבק בזיהום, לאבד מערכת יחסים חשובה, בעיות בעבודה, בעיות כספיות או משפטיות.
  • כאשר קשה לך לשמור על יחסים בריאים ויציבים.

  מה יכולות להיות התוצאות ההרסניות של התמכרות למין?

  התנהגות מינית כפייתית לא משתפרת מעצמה אלא נוטה להחריף עם הזמן, ויכול להגיע להרגשה לא נעימה של בושה, אשמה, ערך עצמי נמוך. אלה יכולים להתפתח לדיכאון, מצוקה וחרדה חמורים עד כדי רצון למות. ההתמכרות למין עלולה לגרום לך לשקר ולהזניח את היחסים הזוגיים וכך לפגוע בנישואים ובמשפחה
  השקעת זמן ואנרגיה בפעילות מינית ובחיפוש פורנוגרפיה באינטרנט במקום העבודה יכולים לסכן את הקריירה שלך. אתה עלול צבור חובות כספיים על קנייה של פורנוגרפיה ושירותים מיניים. יש סכנה שתדבק במחלות זיהומיות, שתתפתה לשימוש בחומרים מגבירי הנאה מינית, ואפילו תיעצר על עבירות מין.

  מתי לפנות לטיפול?

  כדאי לקבל עזרה כאשר מופיעים הסימנים הראשונים לבעיה:
  אם אתה מתחיל להרגיש שאתה לא ממש שולט ומנהל את הדחפים המיניים שלך, אם אתה מוטרד מההתנהגות המינית שלך, אם אתה מרגיש שזה פוגע בסובבים אותך, אם אתה מוצא את עצמך מסתיר את ההתנהגות המינית שלך כי אתה מרגיש אשם, מרגיש מתבייש.
  זה הזמן לפנות לעזרה.
  כדי להתגבר על הרתיעה שלך מלפנות לעזרה, השתדל:
  להתגבר על הבושה או מבוכה
  ולהתמקד ביתרונות וההשפעה החיובית של הטיפול על החיים שלך.
  תזכור שאתה לא לבד –הרבה אנשים מתמודדים בתקופה זו עם התמכרות למין. ויש פסיכולוגים ופסיכיאטרים מנוסים שידעו להקשיב ולטפל בך בדיסקרטיות.
  שקיימת שמירה על פרטיות – תזכור שלכל מטפל מומחה פסיכיאטר, פסיכולוג או עו"ס יש מחוייבות לסודיות רפואית. כל מה שאתה מספר נשמר בין כותלי החדר. למעט מקרים בהם יש סכנה שתפגע בעצמך או תתעלל בחלשים.

  התנהגות מינית כפייתית יכולה להתרחש אצל גברים ונשים כאחד, למרות שהיא עשויה להיות נפוצה יותר אצל גברים. זה יכול גם להשפיע על כל אחד, בלי קשר לנטייה מינית.