רוצה להרגיש טוב יותר?

אפשר לדבר איתנו 03-6919961 או למלא את הטופס ונחזור אליך

  אחת השאלות הכי קשות ששואל עצמו אדם שסובל מדיכאון הוא איך עושים את כל הדברים שצריך לעשות כדי לצאת מהדיכאון. בסופו של דבר יש המון דברים שאדם שסובל מדכאון צריך לעשות. צריך ללכת לפסיכיאטר, ללכת לפסיכולוג, לקחת תרופות, לקום בבוקר, לצאת מהמיטה. איך מוצאים מוטיבציה לכל זה.

  חשבתי לעשות לכם רשימה של '12 הדברים שצריך לעשות כדי למצוא מוטיבציה בזמן דיכאון'. לרשום שם דברים מאד ברורים כמו "שימו שעון מעורר", "סדרו את המיטה", "תעשו מקלחת". תתלבשו ותצאו מהבית. תעשו רשימה של דברים ותעשו רק אחת. תפגשו משפחה וחברים ואל תשכחו ללכת לפסיכותרפיה. הכי קל לעשות רשימות. זה גם הולך טוב באינטרנט וגם קל לקרוא אותם ואם אתה סובל מדיכאון אתה יכול אפילו לומר לעצמך "מחר! מחר בבוקר אני מתחיל לעשות את זה".

  וכמובן שלא יוצא מזה כלום.

  כשאתה בדיכאון אין לך מוטיבציה. נקודה.

  יש המון קלישאות והמון עצות שאפשר לתת אבל בשורה התחתונה, כשאתה סובל מדיכאון אין לך שום חשק לעשות שום דבר. אתה מכריח את עצמך לעשות דברים כי חייבים לעשות אותם. חייבים לקחת את הילדים לגן. חייבים ללכת לעבודה. חייבים לעשות קניות כדי שיהיה מה לאכול. אבל לא חייבים לעשות ספורט. לא חייבים להיות עם המשפחה. כל מה שלא חייבים לא עושים. לפעמים גם לא מצליחים לעשות את זה ונשארים בבית ומרגישים רע. ממש ממש רע. כל הדברים האלו על מוטיבציה בזמן דיכאון נשמעים נפלא, אבל בסוף אתה כועס על עצמך שאין לך מוטיבציה!

  הרבה אנשים שמכריחים את עצמם לעשות את הדברים האלו, מרגישים יותר רע ולא יותר טוב. הם לא מרוכזים אז דברים לא מצליחים. הם פחות קומוניקטיבים אז הם מרגישים שאין להם מה לתרום לשיחה. הכל נשמע טוב אבל אי אפשר להכריח את הדיכאון לעבור כמו שאי אפשר לומר למישהו באמצע התקף חרדה שיהיה רגוע. כל הצעדים האלו יכולים לעזור אם הדיכאון שלך לא עמוק מדי או כשאתה כבר בדרך החוצה מהדיכאון. בשלבים האלו ממש כדאי לנסות את הטכניקות האלו.

  בשלב שאין לכם שום מוטיבציה, כשהדיכאון חזק יותר מהכל, הדרך הנכונה לצאת ממנו הוא להעזר בגורמים חיצוניים. מישהו שינהל את הטיפול התרופתי. מישהו שינהל איתך שיחות. מישהו בבית שידרבן אותך. מישהו שיוציא אותך מהבית. שלא יוותר. זה לא חייב להיות מישהו אחד. זה יכול לכלול פסיכיאטר ופסיכולוג, בני משפחה וחברים. רצוי שהם יעבדו יחד. כי זה יותר אפקטיבי. לפעמים הנוכחות של מישהו בסביבה, תגרום לכם לכזו חוסר נעימות שתקומו מהמיטה, תתקלחו ותלבשו בגדים נקיים. קשה לבקש מאנשים עזרה, אבל זה הדבר הנכון לעשות. לא לשמור בבטן אלא לבקשב ולקבל עזרה.

  מצד שני, זו האחריות שלכם לבקש עזרה ולקבל עזרה. גם אם אתם לא אשמים שיש דיכאון, לכם יש אחריות כלפי עצמכם וכלפי אחרים לבקש עזרה.  זה המינימום שאתם יכולים לעשות.

  אז אם חיפשתם עצה למציאת מוטיבציה בזמן דיכאון, תשכחו מזה. אל תחפשו פתרונות קלים כי אין כאלו. אבל אם הצלחתי לגרום לכם לבקש עזרה, זה כבר הצעד הראשון.